Aktuální informace mateřské školy

D-R-A-K-I-Á-D-A

Drakiáda pro rodiče s dětmi proběhne 31.10. v 16:00 hod. u fotbalového hřiště Rohatec. Bufet bude otevřen. Za nepříznivého počasí se akce nekoná. Bližší informace na plakátech v budově MŠ.

Těsíme se na vás!

INFORMACE PRO RODIČE

Milí rodiče,

protože se Vaše dítě ocitne v novém prostředí, bude prožívat velkou změnu ve svém životě. Zejména pro citlivé děti je třeba vytvořit co nejlepší podmínky pro přechod z rodinného prostředí do kolektivního zařízení. Je proto nutné, abyste věděli, co dítě potřebuje, a jak mu tento životní krok můžete usnadnit.

Co děti potřebují do mateřské školy:

- přezůvky s pevnou patou

- pláštěnku

- boty na zahradu

- hrníček pro pitný režim – podepsaný

- pyžamo

- oblečení do třídy – tepláky, tričko, ponožky

- oblečení pro hry venku – podle ročního období – tričko, kraťase,tepláky, mikinu, kšiltovku, bundu, čepici, šál, rukavice, punčochy, kombinézu

- náhradní prádlo (pro případ polití nebo jiné mokré události)

- dvoje ponožky

Nevhodné je příliš těsné oblečení, knoflíky, zástěrky se zapínáním vzadu, rifle, silonové punčocháče. Dávejte dětem starší a obnošené oblečení, kde nebude vadit ušpinění nebo drobné poškození. Do mateřské školy nepatří šperky, drahé hračky a jiné předměty, jejichž poškození nebo ztráta by Vás a Vaše děti mohla mrzet. Naše třídy jsou nadstandardně vybavené hračkami i didaktickými pomůckami. Pro zajištění kulturních zážitků vybíráme od rodičů na začátku školního roku 200,- korun na dítě do kulturního fondu.

Co by Vaše děti měly zvládnout před nástupem do mateřské školy:

- srozumitelně vyjádřit své potřeby a přání, s dohledem splnit jednoduchý úkol

- umět plnit pokyny dospělého a respektovat pravidla společného soužití

- zvládat zdvořilostní návyky – zdravení, prosba o pomoc, poděkování, neubližovat si navzájem

- chcete-li usnadnit dítěti vstup do školky, dodržujte doma pravidelný denní režim

- zaměřte se na zvládnutí hygienických návyků, dítě by mělo udržovat osobní čistotu – zvykat si samostatně používat toaletní papír, učit se splachovat, samostatně jíst lžící, pít z hrnečku, správně používat kapesník, učit se správně umýt a utřít ruce a ústa

- zvykejte své děti poznávat si oblečení a ukládat je na určené místo, učte je udržovat ve svých věcech pořádek, pomáhejte jim zvládnout samostatnost v oblékání a obouvání ještě před nástupem do školky

- buďte důslední ve výchově svých dětí a respektujte jejich vývojové předpoklady, vymezujte hranice chování a jednání, komunikujte, naslouchejte svému dítěti, učte dítě, že zdravá míra sebeovládání a ohleduplnosti usnadňuje (a zkrášluje) život.

POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Povinné předškolní vzdělávání v naší mateřské škole má formu pravidelné denní docházky od pondělí do pátku, nejméně od 8:00 do 12:00 hod. Dítě má právo vzdělávat se v mateřské škole po celou dobu provozu. Rodiče jsou povinni nepřítomnost dítěte omlouvat telefonicky nebo osobně v mateřské škole nejpozději do tří dnů od začátku nepřítomnosti dítěte. Začátek školního roku je 4. září 2017.

---
Podle vyhlášky č. 14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání včetně poslední změny vyhláškou č. 197/2016 Sb. se platí školné i za měsíc červenec. V tomto měsíci je omezený provoz MŠ a částka, kterou rodiče uhradí je 205,- Kč. Platbu odešlete, prosím, do 15. června na č. účtu: 1745450297/0100

Aktuální fotoalbum rok 2017/2018